Autyzm Lublin

W naszym Centrum Terapii pracujemy nad zaburzeniem Autyzmu poprzez terapię Metody Krakowskiej. Metoda ta jest zbiorem technik, w której pracuje się z dzieckiem tak, by osiągnąć kolejne etapy wszystkich funkcji poznawczych, w tej samej kolejności jak przy rozwoju zdrowego dziecka. Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu! Chętnie wyjaśnimy na czym polega praca z dziećmi z zaburzeniami autystycznymi. Zależy nam na tym, aby dzieci z Lublina i okolic mogły z łatwością korzystać z terapii autyzmu blisko swojego miejsca zamieszkania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat terapii autyzmu w Lublinie?

Chcesz umówić dziecko na spotkanie?

A może potrzebujesz wsparcia po otrzymaniu niepomyślnej diagnozy dziecka?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Napisz do nas na terapia@juniora..pl lub
zadzwoń – tel. 517505434

Autyzm jest to całościowe zaburzenie rozwojowe. Dane statystyczne wskazują, że nawet 1% populacji jest dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Natomiast przy tych zatrważających danych, optymistyczne jest to, że przy aktualnym poziomie wiedzy na temat tego zjawiska już możemy bardzo wcześnie, jeszcze przed ukończeniem pierwszego roku życia nie tylko rozpoznać objawy, ale również zaplanować interwencje, pozwalającą osiągnąć pełny sukces terapeutyczny.

Wczesne symptomy, które dla rodzica powinny być alarmujące i motywujące do podjęcia terapii to:

– brak uśmiechu na widok matki ( do końca 3 miesiąca życia)

– brak reakcji wyciągania ręki do osób bliskich ( do 6 miesiąca życia)

– brak zainteresowania zabawką (do końca 6 miesiąca życia )

– brak gaworzenia ( do końca 9 miesiąca życia)

– brak gestu wskazywania palcem ( do 10 miesiąca życia)

– brak reakcji na imię ( do 10 miesiąca życia)

– brak pierwszych słów ( minimum 2 do 12 miesiąca życia)

Wczesne rozpoznanie nieprawidłowości rozwojowych, pozwala przy intensywnej terapii z terapeutą i rodzicami, naprowadzić dziecko na prawidłową drogę rozwoju. Rozpoczęcie terapii metodą krakowską na tym etapie daje szanse zahamowania niepożądanych skutków i wykształcenie prawidłowych nawyków rozwojowych.

Diagnoza „autyzm” często brzmi jak wyrok, a rodzice po otrzymaniu zaświadczenia są pozostawiani sami sobie. A przecież najbardziej w takim okresie potrzebne jest wsparcie oraz wskazanie możliwości i kierunków działania. W Centrum rodzice dzieci ze spectrum autyzmu otrzymują profesjonalną pomoc i wsparcie, mogą uczyć się z przykładu innych rodziców mających podobne trudności, porozmawiać o swoich odczuciach.

Terapia Zespołu Aspergera

Zespół Aspergera jest to zaburzenie rozwoju, która wpływa na wiele sfer życia dziecka. Jest diagnozowana później niż autyzm, ponieważ we wczesnym rozwoju, często rozwija się mowa, choć jest ona nietypowa dla dziecka w danym wieku.

Zespół Aspergera charakteryzuje się m.in. :

  • problemami z rozpoznawaniem i interpretowaniem emocji swoich i innych
  • problemami z samoobsługą
  • trudnościami w odnalezieniu się w grupie
  • zaburzeniami mowy
  • nierównomiernym rozwojem różnych sfer poznawczych.

W naszym centrum terapii pracujemy nad zespołem Aspergera poprzez terapie Metody Krakowskiej, która jest zbiorem technik, w której pracuje się z dzieckiem tak, by osiągnąć kolejne etapy wszystkich funkcji poznawczych, w tej samej kolejności jak przy rozwoju zdrowego dziecka.

Dzieci z zespołem Aspergera często mają problem ze rozpoznawaniem swoich emocji. Terapia pomaga im zrozumieć otaczający ich świat.